Lang Speak

Volga kenarındaki eski şehir. Müsülman tur programı

Turun ön programı (5 gün / 4 gece) – 335 USD`dan başlıyor

Tur programı

1 gün
9:00 Kazana varış gün.
9:30 Kahvaltı.
10:30

“Lider kazan” Tur operatörünün temsilcisiyle göruşme.

Otobüs gezisi «Bin yıllık Kazan’ın efsaneleri ve sırları».

Kazanın mühteşem güzelligini çıkarmak, kendi gözlerinizle sokakların ve meydanların parlak renklerini görmek, Kazan hanlarının anlatılmıyan hazinelerini nerede saklayacaklarını ve ateşin nerelerde yangın olmadan kaynatıldıgını bir gezi turu yaparak öğrenebilirsiniz.

Bin yıllık şehrin manzaralarını batı ve doğu kültürünü birleştirdi: XVI yüzyıldan beri Tatar halkının yaşadıgı eski Tatar yerleşimi, Sukonnaya Sloboda — Petr I endüstriyel dönüşümü, Kaban Gölü, sırlar ve efsaneler, stilize köy «Tugan avılım», yeni kukla tiyatrosu, Kazan üniversitesi, Özgürlük Meydanı — Kazan kültür ve idari merkezi.

Tanrı Anasının Kazan simgesinin en eski listelerinden birine ev sahipligi yapan Bogoroditsky manastırı.

13:00 Dualar ve dinlenme için boş zaman. Anneler Camisi. Gün Namazı.
14:30 Ulusal standart «Helal» ile «Saltanat» restoranda öğle yemeği.
16:00 Otele varış. Serbest zaman.
20:00 Ulusal standart «Hеlal» ile otelde akşam yemeği.
21:00

Şehrin etrafında akşam gezi turu «Kazan ışıkları».

Yoğun bir gezi programından sonra hala enerjiniz dolu ve başka bir Kazan görmek ve başka bir Kazan hakkında bilgi almak istiyorsa sizi gece başkentinin muhteşem yüzüne dalmaya davet ediyoruz. Kazan, sizden önce sakin ve huzurlu olacak, hepsi de tarihi binaların aydınlatılmasında. Tur gece kentinin en parlak yerlerinde geçiyor.

23:00 Gezinin sonu. Otele 4* dönüş.

 

 

2 gün
7:00 Otelde kahvaltı.
9:30 Otelin salonunda rehberle gorüş. Gezi programına gidış.
9:50 Nurullah Camii’ni ziyaret edin.
10:20 «5 yıldız» alışveriş merkezi ziyareti.
12:00 Görme Engelliler için Müslüman Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve «Yardem» Camii’ni ziyaret edin.
14:00 Yardem Camii’ndeki kafede ulusal standart olan Halal ile öğle yemeği.
15:30 Gezi «İslam, Müslümanlar, camiler». Eski Tatar sokagında, Kazan’ın Aşağı Kaban Gölü’nün sağ kıyısında yer alan ve Kazanalıların Ivan korkunç tarafından fethinden sonra 16. yüzyılda sadık Kazanianların yerlerine yerleştirildiği tarihi bölgedir. Eski Tatar sokagının bir turu, her evin Tatar tarihi ve kültürünün seçkin isimleriyle abartılması olmadan, 18-19. Yüzyıllarda Kazan’a doğru dalmak için bir fırsattır. 18. yüzyılda, Tatar halkının ünlü figürleri Eski Tatar sokagında yaşıyordu: aydınlar, din adamları, tacirler ve sanayiciler. Gezi sırasında Eski Tatar yerleşiminin kökeni ve Sultanahmet Camii (Dördüncü Sobornaya), Burnaev Camisi (Üçüncü Katedral) genel tanıtımı. Şehirde en güzel devrim öncesi «Azimovskaya» camiyi gezisi.
17:30 Otele varış. Serbest zaman.
19:00 Ulusal standart «Halal» ile otelde akşam yemeği.

 

 

3 gün
7:00 Otelde kahvaltı.
8:00 Otelin salonunda rehberle gorüş. Gezi programına gidiş.
8:30

Gezi “Beyaz taş kale”

Kazan Kremlin şehrin en önemlı ve ilgili merkezidir, UNESCO Dunya mirası lıstesine girmiştir.

Bu, Tataristan cumhuriyeti cumhurbaşkanının resmi konutu ve her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilen devlet müzesı koruma bölgesidir.

Beyaz taş kremlin, batı ve dogu kültürünü temsil eden antik kentin kalbidir. Burada Kul Şerif camisi minareleri gökyüzüne kadar yükselir ve Blagoveçensky katedral kübbeleri altınla parlar. Kalenin topraklarında Kazanın sembollerinden biri, hanşı Süyümbike manarası bulunur.

10:00 İslam Kültürü Müzesi. Müzenin sergilenmesi İslam uygarlığına, Orta Volga bölgesindeki gelişmesinin özelliklerine, Tatar halkının kültüründeki yerini ve rolünü ortaya koyuyor. Din tarihi, peygamberler, birincil kaynaklar ve İslam’ın temelleri üzerine temalar sunulmuştur. Namaz vakti için nesneler kompleksi — bir namaz kâğıdı, Mekke’ye bir yön bulmak için bir pusula, bir tespih, Kabe’nin taşması.
12:00 Dualar ve dinlenme için boş zaman. “Zakabannaya” Camii. Gün Namazı.
13:00

Halk sanatları ve el sanatlarının atölye ziyaretleri.

Tatar kadın başlıkları yapma tekniği ile tanışmak — kalfak ve işlemeli Tatar havluları yapmak.

14:30 Öğle yemeğinde «Saltanat» ulusal standart «Halal» ile ustalık sınıfıyla «Tatar mutfağının sırları».
16:00 Seçkin Tatar bilimadamı Kayum Nasyri’ye (1825-1902) ithaf edilen müze 2 Şubat 2002’de Kazan’da açıldı. Bulunduğu ev, tarihi koruma altındaki Starotar yerleşim bölgesinin topraklarında bulunur ve XIX. Yüzyılın Eskı tatar sokagında restore edilmiş bir anıtıdır. Orijinal bina zamanında Kayum Nasyri’nin yakın akrabası Muhamedbadig Khusainov tarafından yaptırılmıştır. Burada 1887’den 1902’ye kadar bilim adamı yaşıyordu. Şimdi ev özgün bir yerde restore ediliyor, binanın iç düzeni korunuyor. Belgesellere göre, Kayum Nasyri’nin yaşadığı odalardan birisi yeniden yaratılmıştır.
17:30 Otele varış. Serbest zaman.
19:00 Ulusal standart «Halal» ile otelde akşam yemeği.

 

 

4 gün
7:00 Otelde kahvaltı.
9:00 Otelin salonunda rehberle gorüş. Bolgara gidiş(190km).
12:00

Bulgara varı, Bulgar turunun başlangıçı.

Bolgar şehrinde «Kuzey Mekke» gezisi. 700 ‘den fazla yıl önce Bulgaristan’ın çağdaş kent sitesinde Volga ve Kama arasında bulunan Volga Bulgaristan başkenti erken feodal devlet oldu bir antik kenttir. Bolgar’ın tarihi ve arkeolojik kompleksi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Tur sırasında antik kenti topraklarında korunmuştur tüm nesnelerin çok canlı … muayene oldu, kaç asır önce hayal antik binaların kalıntıları beyaz taş arasında dolaşabilir: Cami, Doğu ve Kuzey türbeleri, Han’ın Türbesi, Küçük Minare, Siyah Odası, Beyaz Oda, Han’ın Hamamı, Han’ın Sarayı.

15:00

Bolgar’daki «Cengiz Han» restoranında öğle yemeği.

 

16:00

Öğle yemeğinden sonra, Bolgar’ın yeni nesneleri hakkında bilgi alabilirsiniz. En önemli binaların incelenmesi, Ak cami (Beyaz Cami) Tatarıstanın mimari mirasının modern koleksiyonunu doldurdu.

Buna ek olarak, arzu edilirse, bir tur dahil etmek mümkündür: interaktif bir Ekmek müzesi — müzenin sergilenmesi arasında malikane, fırın, demirci dükkânı, bir yel değirmenleri ve bir su değirmeni bulunmaktadır. Zanaatkarlar, tarım makineleri ticaret sıraları.

17:30 Bolgar’dan Kazan’a gidiş.
20:30 Kazan’a geri dönüş. Otele varış.
21:00 Ulusal standart «Halal» ile otelde akşam yemeği.

 

 

5 gün
7:00

Otelde kahvaltı.

Odaların boşaltılması.

10:30

Otelin salonunda rehberle gorüş. Gezı programına cıkış.

Muhammediye Medresesi. 19. yüzyılın sonlarında Rusya’nın Tatarları arasında en ünlü eğitim kurumlarından biri vardı. Kurucusu belirgin aydınlatıcı, din adamı, bir reformcu ve filozof Galimzhan Galeev Barudi idi. Medrese «Muhammadiya» yalnızca Tatarlar arasında değil, aynı zamanda Türk halkları arasında da biliniyordu. Medresesi, 36 yılı aşkın bir süredir binlerce öğrenci üretti ve onlara birincil, ikincil ve yüksek manevi eğitim verdi. 1993 yılından bu yeni Medrese «Muhammadiya», bugün 1000’den fazla öğrencinin okuduğu kapıyı tekrar açtı.

12:00

Yaya gezisi «Tatar halkının himayesi — Catherine II». Staro-Tatar Sloboda’daki K. Nasyri’nin yaya caddesi boyunca yürüyün. Burada, Tatar şehrinin yerli özellikleri çoğunlukla korunmuştur. Yerleşmeyi fazlasıyla yaşıyor. Yakıldı, yok edildi ve yeniden inşa edildi. Rus imparatorlarının ilki olan Catherine II, İslam’ı bastırma politikasından ayrıldı. Doğu egzotik dokunma arzusu Kazan’da kaldığı süre boyunca onu Tatar Sloboda’ya götürdü. İlk taş camilerin inşası için izin verdi. Tatarlar, Catherine II’nin ihtişamından ve nezaketinden o kadar etkilendiler ki, yüzyıllar boyunca halkının tarihsel belleğinde «ebi patsha» (büyükanne-empress) olarak kaldı

Birinci Katedral Camii Al Mardjani’yi ziyaret edin. Gündüz Namaz.

14:00 Ulusal standart «Halal» ile «Saltanat» restoranda öğle yemeği.
15:30 Ulusal kültür merkezi «Kazan» da «Kazan’ın 1000. Yıldönümü Müzesi» ziyareti. Müze fotografı, Kazan topraklarındaki ilk yerleşimlerden günümüze uzanan geniş bir döneme dek uzanan şehir ve tarihi ile bağlantılıdır. Salondan salona geçtiğinizde Kazan’ın geçmişine ve günümüze tarihi bir gezi yapacaksınız.
17:00 Hatıra eşyalarını ve ulusal yemeklerin tadını çıkarmak için firma mağazası «Bakhetle» ‘yi ziyaret edin.
18:30 Ulusal standart «Halal» ile «Saltanat» restoranda akşam yemeği.
19:30 Tren istasyonuna/hava alanına transfer.
20:00  Programın sonu.

 

Şirketimiz genel programını değiştirmeden, kendine göre gezinin vakiti ve düzeni yapmaya hak ediyor.

Şirketimiz genel programını değiştirmeden, kendine göre gezinin vakiti ve düzeni yapmaya hak ediyor.

Tur hakkında yorumlar
Görüşlerinizi bırakın
Turu değerlendirin:

Diğer turları gör

Do you speak English?
Yes No
Choose your language