Lang Speak

Volga-Kama seferı

Turun ön programı (5 gün/4 gece) – 350 USD `dan başlıyor

Tur programı

 

1 gün
09:00 Kazana varış gün.
09:30 “Lider kazan” Tur operatörünün temsilcisiyle göruşme.
10:00

Otobüs gezisi “Bin yıllık Kazan’ın efsaneleri ve sırları”.

Kazanın mühteşem güzelligini çıkarmak, kendi gözlerinizle sokakların ve meydanların parlak renklerini görmek, Kazan hanlarının anlatılmıyan hazinelerini nerede saklayacaklarını ve ateşin nerelerde yangın olmadan kaynatıldıgını bir gezi turu yaparak öğrenebilirsiniz.

Bin yıllık şehrin manzaralarını batı ve doğu kültürünü birleştirdi: XVI yüzyıldan beri Tatar halkının yaşadıgı eski Tatar yerleşimi, Sukonnaya Sloboda — Petr I endüstriyel dönüşümü, Kaban Gölü, sırlar ve efsaneler, stilize köy «Tugan avılım», yeni kukla tiyatrosu, Kazan üniversitesi, Özgürlük Meydanı — Kazan kültür ve idari merkezi.

Tanrı Anasının Kazan simgesinin en eski listelerinden birine ev sahipligi yapan Bogoroditsky manastırı.

13:00

Gezi “Beyaz taş kale”

Kazan Kremlin şehrin en önemlı ve ilgili merkezidir, UNESCO Dunya mirası lıstesine girmiştir.

Bu, Tataristan cumhuriyeti cumhurbaşkanının resmi konutu ve her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilen devlet müzesı koruma bölgesidir.

Beyaz taş kremlin, batı ve dogu kültürünü temsil eden antik kentin kalbidir. Burada Kul Şerif camisi minareleri gökyüzüne kadar yükselir ve Blagoveçensky katedral kübbeleri altınla parlar. Kalenin topraklarında Kazanın sembollerinden biri, hanşı Süyümbike manarası bulunur.

15:00 Şehrin lokantasında öğle yemeği.
16:00 Otele gidiş.
16:30 Serbest zaman.

 

 

2 gün
07:00 Otelde kahvaltı.
09:00 Otelin salonunda rehberle gorüş. Yelabugaya gidiş(209km).
12:00 Yelabugaya varış.
12:30 Gezı «Yelbuga-tüccari».

Yelabuga,Tataristan cumhuriyetinde benzersiz bir tarihi ve kültürel merkezdir. Ünlü ressamlarınnan biri Şişkin İvan çalıştıgı ormanların havasını nefes alın. Yelabugadaki eskı sokaklarını gezin.

Gezi programında, M.I.Tsvetaeva Müzesı veya Bekhterev Müzesini zıyaret edelebilir.

Elabugada öğle yemeği.

Seçim gezisi: 1) Yerel Tarih Kompleksi ziyareti ile gezi «Rezerv Kama»: şehrin tarihi müzesi, etkileşimli atölye çalışmaları, canlı köşe. 2) Gezinin «Shishkin ile birlikte çam kozalarında» — Evin tüm cazibesinin bulunduğu Shishkin’in anıt evi müzesi, Büyük Rus ressamı büyüdüğü atmosfere dalma. Ve Elabuga’nın doğası, ona büyük ürün yaratması için ilham kaynağı oldu. (Gezide seçmek, başvuruda belirtmek).

17:00 Kazana gidiş.
20:30

Otele varış.

Serbest zaman.

Şehır lokantasında akşam yemeği(fiyata dahil degil,ekstra ücret).

 

 

3 gün
07:00 Otelde kahvaltı.
09:00 Otelin salonunda rehberle gorüş. Bolgara gidiş(190km).
12:00

Bulgara varı, Bulgar turunun başlangıçı.

Bolgar şehrinde «Kuzey Mekke» gezisi. 700 ‘den fazla yıl önce Bulgaristan’ın çağdaş kent sitesinde Volga ve Kama arasında bulunan Volga Bulgaristan başkenti erken feodal devlet oldu bir antik kenttir. Bolgar’ın tarihi ve arkeolojik kompleksi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Tur sırasında antik kenti topraklarında korunmuştur tüm nesnelerin çok canlı … muayene oldu, kaç asır önce hayal antik binaların kalıntıları beyaz taş arasında dolaşabilir: Cami, Doğu ve Kuzey türbeleri, Han’ın Türbesi, Küçük Minare, Siyah Odası, Beyaz Oda, Han’ın Hamamı, Han’ın Sarayı.

Doktor müzesı, dünyanın en büyük basılı Kur’an evler Volga Bulgarlarının İslamiyeti resmen kabul adanmış bir anıt plaket ziyaret ediyor.

Okul grupları için:

Gezi, interaktif bir oyun «Antik Bulgar Sırı» şeklinde yürütülebilir.

Ele bir harita alıp öğrenciler, antik kentin sırlarının keşfedicileri ve aktif katılımcıları olacaklar. Oyun, Bulgar Medeniyet Müzesi’nde gerçekleşir.

15:00

Lokantada Öğle yemeğı.

 

Öğle yemeğinden sonra, Bolgar’ın yeni nesneleri hakkında bilgi alabilirsiniz. En önemli binaların incelenmesi, Ak cami (Beyaz Cami) Tatarıstanın mimari mirasının modern koleksiyonunu doldurdu.

Buna ek olarak, arzu edilirse, bir tur dahil etmek mümkündür: interaktif bir Ekmek müzesi — müzenin sergilenmesi arasında malikane, fırın, demirci dükkânı, bir yel değirmenleri ve bir su değirmeni bulunmaktadır. Zanaatkarlar, tarım makineleri ticaret sıraları.

17:00 Kazana gidiş.
20:00

Otele varış.

Serbest zaman.

 

 

4 gün
07:00 Otelde kahvaltı.
09:30 Otelin salonunda rehberle gorüş. Çuvaşıstan cumhurıyetinin başkenti olan Cheboksarye gezi programına gitme.
12:00

Cheboksary’ye varış.

İnteraktif program «Çuvaşistan topraklarında buluşma.»

Ekmek parçaları, müzisyenler ve danslar ile milli kostümlü sanatçılarla turistlerle buluşma.

Gezi «Çuvaş halkının başkenti — Shupashkar». Volga’nın sağ kıyısında Çuvaş Cumhuriyeti’nin başkenti Cheboksary bulunur. 15. yüzyılda korkunç Ivan emirlerine göre. Volga Nehri Körfezi kıyısında da ahşap karkas kale inşa Cheboksary dublajlı ve daha sonra Chuvashia başkenti olmuştur. Cheboksary Turu, eski şehrin turunu içeriyor. Volkanın en güzellerinden biri olan seti göreceksiniz. Holy Trinity Manastırı, Varsayım Kilisesi ve Vvedensky katedral, Chuvashia en eski tapınağı, XVII yüzyılın hayatta kalan tek anıt: — Cheboksary Bay şehrinin incisi sadece 3 Hristiyan anıt yer almaktadır. Cheboksary’de Arbat, «güneş ve aşk» ın ünlü taşıdır — Taganayt. Ve Chapaev anıt ve Anne koruyucusudur heykeli ve Boulevard Tüccar Efremova.V tur programında Ostap Bender ve Kisa Vorobyaninov hatta bir anıt Müzesi ve Sergi Merkezi, Çuvaşistan Ulusal Müzesi’ne ziyaret içerir.

Cheboksarya lokantasında ögle yemeğı.

Serbest zaman: set üzerine oturun, bağımsız olarak Arbat’daki ustaların kasabası olan şekerleme fabrikası Akkond’un markalı dükkanını ziyaret edin.

17:00 Kazana gidiş.
21:00

Otele varış.

Serbest zaman.

 

 

5 gün  
07:00

Otelde kahvaltı.

Odaların boşaltılması.

10:00

Otelin salonunda rehberle gorüş. Gezı programına cıkış.

Eski Moskova alanındaki «Tüm Dinlerin Tapınağı»nın incelenmesi. 1994’te, Kazan’da her dinlerin Tapınağı olağandışı bir mimari yapı kurulmaya başlandı. Katolik, Ortodoks ve Budist tapınakları, camiler ve sinagogların özelliklerini birleştiren eşsiz bir bina. Tapınak, yaratıcı Ildar Hanov tarafından dini merkez olarak değil, işletme müzesi, konser salonu ve sergi galerisi de dahil olmak üzere bir kompleks olarak tasarlandı. Bütün dinlerin tapınağı, dinlerin, medeniyetlerin ve kültürlerin mimari sembolik simbiyozudur.

11:00 Gezi «Efsanelerle kaplı arazi». Raıfa manastırı — Kazan’dan 30 km uzaklıkta, kоrunan оrmanda, gölün muhteşem güzelliklerinin kıyısında yerleşmiştir. Manastır 17. yüzyılda kurulmuştur. Оrta Vоlga bölgesindeki en görkemli mimarlık tоpluluğu yüzyıllar bоyunca kurulmuştur. Manastırın ana tapınağı Meryem Ana mucizevi Gürcistan İkonasıdır (XVII y.). Manastırın alanında patrik tarafından kutsanmış kutsal pınar var.
14:00 Şehrın lokantasında öğle yemeği.
15:00 Tren istasyonuna/ hava alanına transfer.

 

Şirketimiz genel programını değiştirmeden, kendine göre gezinin vakiti ve düzeni yapmaya hak ediyor.

Tur hakkında yorumlar
Görüşlerinizi bırakın
Turu değerlendirin:

Diğer turları gör

Do you speak English?
Yes No
Choose your language