Lang Speak

İki dinin kültürü

Turun ön programı (3 gün / 2 gece) – 195 USD`dan başlıyor

Tur programı

1 gün
9:00 Kazana variş. Tur optratörü lider kazanin temsilcisiyle göruşme.
9:30 Şehir lokantasinda kahvaltı.
10:00

Otobüs gezisi “Bin yıllık Kazan’ın efsaneleri ve sırları”.

Kazanın mühteşem güzelligini çıkarmak, kendi gözlerinizle sokakların ve meydanların parlak renklerini görmek, Kazan hanlarının anlatılmıyan hazinelerini nerede saklayacaklarını ve ateşin nerelerde yangın olmadan kaynatıldıgını bir gezi turu yaparak öğrenebilirsiniz.

Bin yıllık şehrin manzaralarını batı ve doğu kültürünü birleştirdi: XVI yüzyıldan beri Tatar halkının yaşadıgı eski Tatar yerleşimi, Sukonnaya Sloboda — Petr I endüstriyel dönüşümü, Kaban Gölü, sırlar ve efsaneler, stilize köy «Tugan avılım», yeni kukla tiyatrosu, Kazan üniversitesi, Özgürlük Meydanı — Kazan kültür ve idari merkezi.

Tanrı Anasının Kazan simgesinin en eski listelerinden birine ev sahipligi yapan Bogoroditsky manastırı.

13:00 Tataristan Cumhuriyeti Ulusal Müzesi. Müze, Rusya Federasyonu ve Tataristan Cumhuriyeti mimarisi ve tarihinin bir anıtı olan eski Gostiny Dvor’un binasını işgal ediyor. Müzenin kaynakları, Kazan Üniversitesi’nden bilim adamları ve Tacikistan Cumhuriyeti Bilim Akademisi Kazan koleksiyoncuların katılımıyla yaklaşık 120 yıllık tarih boyunca kuruldu. 850 binden fazla müze koleksiyonu, Volga bölgesinin ve Rusya’nın, Batı’nın ve Doğu’nun dünya kültürlerinin tarih, kültür ve geleneklerini sergiliyor ve yansıtıyor. Sergiler, «Tataristan’ın Eski Tarihi» ve «XVIII. Yüzyılda Kazan Eyaleti» fuarlarında sergilendi.
14:30 Şehir lokantasında öğle yemeğini.
15:30 Otele gidiş.
16:00

Otele varış. Odalarda konaklama. Serbest zaman.

Şehir lokantasinda akşam yemeği (fiyata dahil değil, her kişi için ek bir ödeme yapılması gerekmektedir).

 

 

2 gün
7:00 Otelde kahvaltı.
10:00

Otelin salonunda rehberle gorüş. Gezi programına gidış.

Gezi «Efsanelerle kaplı arazi», Raifsky Bogoroditsky Manastırı’nda, 30 km. Kazan’dan, korunan ormanda, gölün muhteşem güzelliklerinin kıyısında. Manastır 17. yüzyılda kurulmuştur. Orta Volga bölgesindeki en görkemli mimarlık topluluğu yüzyıllar boyu kuruldu. Manastırın ana türbe Meryem Ana’nın mucizevi Gürcü imajıdır (XVII. Yüzyıl). Manastırın topraklarında patrik tarafından kutsanmış kutsal bir kaynaktır.

14:00 Şehir lokantasında öğle yemeği.
15:30

Gezi “Beyaz taş kale”

Kazan Kremlin şehrin en önemlı ve ilgili merkezidir, UNESCO Dunya mirası lıstesine girmiştir.

Bu, Tataristan cumhuriyeti cumhurbaşkanının resmi konutu ve her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilen devlet müzesı koruma bölgesidir.

Beyaz taş kremlin, batı ve dogu kültürünü temsil eden antik kentin kalbidir. Burada Kul Şerif camisi minareleri gökyüzüne kadar yükselir ve Blagoveçensky katedral kübbeleri altınla parlar. Kalenin topraklarında Kazanın sembollerinden biri, hanşı Süyümbike manarası bulunur.

17:30

Otele veya şehir merkezinde varış. Serbest zaman.

Şehrin etrafında ek akşam gezi turu «kazan ışıkları».

Yoğun bir gezi programından sonra hala enerjiniz dolu ve başka bir Kazan görmek ve başka bir Kazan hakkında bilgi almak istiyorsa sizi gece başkentinin muhteşem yüzüne dalmaya davet ediyoruz. Kazan, sizden önce sakin ve huzurlu olacak, hepsi de tarihi binaların aydınlatılmasında. Tur gece kentinin en parlak yerlerinden geçiyor.

 

 

3 gün
7:00

Odaların boşaltılması. Otelde kahvaltı.

 

9:00

Otelin salonunda rehberle gorüş. Gezı programına cıkış.

Eski Moskova alanındaki «Tüm Dinlerin Tapınağı»nın incelenmesi. 1994’te, Kazan’da her dinlerin Tapınağı olağandışı bir mimari yapı kurulmaya başlandı. Katolik, Ortodoks ve Budist tapınakları, camiler ve sinagogların özelliklerini birleştiren eşsiz bir bina. Tapınak, yaratıcı Ildar Hanov tarafından dini merkez olarak değil, işletme müzesi, konser salonu ve sergi galerisi de dahil olmak üzere bir kompleks olarak tasarlandı. Bütün dinlerin tapınağı, dinlerin, medeniyetlerin ve kültürlerin mimari sembolik simbiyozudur.

10:30 Ada kasaba Sviyazhsk üzerinde gezi «Citadel zavoyevatelya «. Sviyazhsk, Tataristan Cumhuriyeti’nin tarihi ve kültürel incisidir. İvan Groznıy sırasında  antik kale, Volga bölgesindeki bir askeri karakolda ve Kazan bir zaptedilemez kale üzerine yürümeye askeri birimler eğitme yeri olarak görev yaptı. Zamanla, kayıp askeri kale Sviyazhsk değeri — Orta Volga manevi merkezi. Sviyazhsk içinde yürüyüş yolu eşsiz tarihi eserleri içerir: Kutsal Bakire, eski Rus ahşap kiliselerinden biri Katedrali — , 16-17 yüzyıllarda, ahırlar ve atölyelerin mimari topluluk ile hareket eden Varsayım Manastırı ..
14:30 Şehir lokantasinda öğle yemeği.
16:00 Tren istasyonuna varmak. Programın sonu. Serbest zaman.

 

Şirketimiz genel programını değiştirmeden, kendine göre gezinin vakiti ve düzeni yapmaya hak ediyor.

Tur hakkında yorumlar
Görüşlerinizi bırakın
Turu değerlendirin:

Diğer turları gör

Do you speak English?
Yes No
Choose your language