Lang Speak

Büyük Bolgar toprağında

Turun ön programı (3 gün / 2 gece) – 235 USD`dan başlıyor

Tur programı

1 gün
9:00 Kazan’a varış. Tur Operatörü Lideri Kazan’ın bir temsilcisiyle görüşme
9:30 Şehir lokantasında kahvaltı
10:30

Otobüs gezisi “Bin yıllık Kazan’ın efsaneleri ve sırları”.

Kazanın mühteşem güzelligini çıkarmak, kendi gözlerinizle sokakların ve meydanların parlak renklerini görmek, Kazan hanlarının anlatılmıyan hazinelerini nerede saklayacaklarını ve ateşin nerelerde yangın olmadan kaynatıldıgını bir gezi turu yaparak öğrenebilirsiniz.

Bin yıllık şehrin manzaralarını batı ve doğu kültürünü birleştirdi: XVI yüzyıldan beri Tatar halkının yaşadıgı eski Tatar yerleşimi, Sukonnaya Sloboda — Petr I endüstriyel dönüşümü, Kaban Gölü, sırlar ve efsaneler, stilize köy «Tugan avılım», yeni kukla tiyatrosu, Kazan üniversitesi, Özgürlük Meydanı — Kazan kültür ve idari merkezi.

Tanrı Anasının Kazan simgesinin en eski listelerinden birine ev sahipligi yapan Bogoroditsky manastırı.

13:00 Şehir lokantasında öğle yemeği
14:30

Gezi “Beyaz taş kale”

Kazan Kremlin şehrin en önemlı ve ilgili merkezidir, UNESCO Dunya mirası lıstesine girmiştir.

Bu, Tataristan cumhuriyeti cumhurbaşkanının resmi konutu ve her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilen devlet müzesı koruma bölgesidir.

Beyaz taş kremlin, batı ve dogu kültürünü temsil eden antik kentin kalbidir. Burada Kul Şerif camisi minareleri gökyüzüne kadar yükselir ve Blagoveçensky katedral kübbeleri altınla parlar. Kalenin topraklarında Kazanın sembollerinden biri, hanşı Süyümbike manarası bulunur.

16:00 Otele 4* transfer
16:30

Seçilen otelde konaklama. Serbest zaman.

İlave bir ücret karşılığında, «Kazanç Işıkları» çevresinde akşam gezi turu yapmak mümkündür.

Yoğun bir gezi programından sonra halе enerjiniz dolu ve başka bir Kazan görmek ve başka bir Kazan hakkında bilgi almak istiyorsa sizi gece başkentinin muhteşem yüzüne dalmaya davet ediyoruz. Kazan, sizden önce sakin ve huzurlu olacak, hepsi de tarihi binaların aydınlatılmasında. Tur gece kentinin en parlak yerlerinden geçiyor.

Ekstralar. İsteyen her kişi için net ücret.

 

 

2 gün
7:00 Otelde kahvaltı.
8:00

Otelin salonunda rehberle gorüş.

Chistopol’daki gezi programına şeylerle (137 km) yola çıkış.

10:00

Chistopol’e varış.

Gezi «Chistopol sayfaları». Rusya’nın en eski şehirlerinden biri olan Chistopol’u ziyaret etmeye davetlisiniz — Rus eyaletinin sakinliğini koruyan bir şehir.Gezıde, kentin kuruluş tarihi hakkında bilgi edineceksiniz. 1917’den önce Chistopol, Kazan’ın ikinci en önemli şehridir. Şehrin sokakları şehrin özelliklerinin ve yüzyılın idari binalarının tacirlerinin eski konaklarını süslemektedir. Şehrin kartvizitlerinden biri, görkemli St. Nicholas Katedrali — ana dekorasyon ve Chistopol merkezinin egemenliği. Büyük Yurtsever Savaş sırasında Kama’daki bu küçük Tatar şehri, yazarları, şairleri ve bilim adamlarını, Sovyet entelijensiyvanının bütün rengini devraldı ve korudu. Burada Boris Pasternak, Alexander Fadeev, Nikolai Aseev, Leonid Leonov, Anna Akhmatova, Marina Tsvetayeva yaşadı.

B. Pasternak anıtı müzesi, Chistopol’teki tahliye sırasında şairin yaşadığı evde konuşlandırıldı (müzeyi ziyaret edin).

13:30 Chistopol’deki lokantada öğle yemeği.
14:30

Taşlar konuşabiliyorsa, size Volga Bulgaristan’dan sonra ikinci şehir olan antik Bilyar kentinin geçmişini anlatacaklar.

 

Bilyarsk … Bugün bu ada, büyük ağaçların kalıntıları ve binaların temelleri ile kalın tüy otlarıyla ve diğer çimlerle büyümüş.Bilyarsk köyü yakınlarında geniş bir alan adı veriliyor. Ve binlerce yıl önce, o zamanlar dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan dev bir metropoldu. Bilyar sadece antik yerleşimin antik bir alanının kazısı değildir. Tarihî ve arkeolojik müzenin yakınında, Kazan Üniversitesi’nin şan ve görgüsünde uzun yıllar çalışmış olan ünlü kimyagerlerin, baba oğlu Arbuzov’un müzesi var. Bilyar Müzesi Rezervi’nin turistleri için en çekici anıtlardan biri efsanevi ve efsanevi «kutsal anahtar» a ait. Dağın tepesinde (444 basamakta), kaynağın geldiği yerden, Tataristan halkının birliğini sembolize eden siyah mermerden bir anıt taş dikilir.

16:30 Bolgar şehrine gidiş. (106 km)
18:00 Bolgar şehrine varış. Bolgar şehri otelinde konaklama.
19:00 Akşam yemeği. Serbest zaman.

 

 

3 gün
8:00 Otelde kahvaltı.
9:00

Bolgar şehrinde «Kuzey Mekke» gezisi. 700 ‘den fazla yıl önce Bulgaristan’ın çağdaş kent sitesinde Volga ve Kama arasında bulunan Volga Bulgaristan başkenti erken feodal devlet, oldu bir antik kenttir. Bolgar’ın tarihi ve arkeolojik kompleksi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Tur sırasında antik kenti topraklarında korunmuştur tüm nesnelerin çok canlı … muayene oldu, kaç asır önce hayal antik binaların kalıntıları beyaz taş arasında dolaşabilir: Cami, Doğu ve Kuzey türbeleri, Han’ın Türbesi, Küçük Minare, Siyah Odası, Beyaz Oda, Han’ın Hamamı, Han’ın Sarayı.

Dünyanın en büyük basılı Kur’an’ın tutulduğu Volga Bulgars tarafından İslam’ın resmen kabul edilmesine adanan unutulmaz işaret şifacının müzesine gidin. En önemli binaların incelenmesi, Tataristan — Ak cami (Beyaz Cami) mimari mirasının modern koleksiyonunu doldurdu.

12:00

Bolgar’ın lokantasında öğle yemeğini.

Ayrıca, gezi içerebilir:

Ekmek interaktif müzesi — Bulgaristan’da yeni sitelerini ziyaret eder. — İki salonları, konak değirmenci, rüzgar ve su değirmenleri, fırın, demirci dükkanı, tarım makineleri açık sergi ve el sanatları alışveriş merkezi içeren Ekmek Müzesi, ana sergi: Bu oluşur. Burada kendi gözleriyle ekmek üreten tüm aşamalarını görebilirsiniz, geleneksel masamıza bir elyaf, çeşitli hayvancılık faaliyetlerinde yer almak geçmiş yüzyılların çağında ve atalarımızın hayatlarını dalmış antik yaşamın atmosferini, hissetmek kabul edilmiştir.

Gezi programı 1 saat sürer.

13:00 Kazan’a gidiş.
16:00 Kazan’a varış. Ulusal Tatar hamur işleri satın alabileceğiniz, «Chak-chak» markalı «çok pazarlı» hipermarket «BAKHETLE» ziyareti ve çok daha fazlası …
17:30

Tren istasyonuna/hava alanına transfer.Programın sonu.

Ekmek müzesini ziyaret ederken, tren istasyonuna saat 18.30’da varış.

 

Şirketimiz genel programını değiştirmeden, kendine göre gezinin vakiti ve düzeni yapmaya hak ediyor.

Tur hakkında yorumlar
Görüşlerinizi bırakın
Turu değerlendirin:

Diğer turları gör

Do you speak English?
Yes No
Choose your language